Grand Central By Scandic – Ljusskyltar

Om projektet

Till hotellet Grand Central by Scandic, som ligger på Vasagatan i Stockholm, har vi tillverkat stora ljusskyltar.

Vi har tidigare tillverkat hotellets övriga skyltar, som till exempel wayfinding, konsttavlor och övriga hotellskyltar, men fick den här gången i uppdrag att ta fram en ljusskylt som verkligen sticker ut och fångar gästernas uppmärksamhet.

Grand Central är ett av Scandics signaturhotell, inspirerade av New York – vilket tydligt framkommer genom denna ljusskylt som lyder ”Hello Gorgeous”.

Ljusskylten är monterad av våra egna montörer, som ser till att kunden får skylten placerad precis som de själva önskar.

Mer information.

Ljusskyltar får företaget att synas

Vi har kunskap om när ett företag är i behov av exempelvis en ljusskylt och hur denna bäst skall se ut, hur våra kunder hittar en skyltlösning som kan sätta en personlig prägel på lokalen, vilka fasadskyltar som fungerar allra bäst och hur man tillverkar så miljövänliga skyltar som möjligt.

När du har frågor om  skyltar, priser eller är du intresserad av att beställa skyltar i Stockholm är du välkommen att hör av dig till sales@holmquistsign.se

Vi har tillverkat skyltar sedan 1937 – Låt oss prata om ditt projekt.